Back

Opis programu APA Styl do formatowania bibliografii

Program działa jako makro VBA w arkuszu Excel. Uruchamiając program należy włączyć udostępnianie makr. Program obsługuje następujące typy powołań: artykuł w czasopiśmie posiadającym wersję drukowaną lub elektronicznym, książka, rozdział w książce, monografia, praca magisterska lub doktorska, strona internetowa, dokument dostępny w Internecie, norma, akt prawny.

Prosimy o uważne zapoznanie się z załączoną do programu instrukcją obsługi (arkusz Instrukcja), co pozwoli zdecydowanie przyśpieszyć i ułatwić obsługę programu. Użytkowników, którzy znają już program zachęcamy do zapoznania się z opisem zmian wprowadzonych w ostaniej wersji programu (arkusz Zmiany).

Program APA Styl (ver.2.32 z 12.10.2017) - DO POBRANIA

UWAGA! Jeżeli w MS Excel 2010 i 2013 pomimo włączenia makr nie działają opcje wyboru (np języka polskiego lub angielskiego itp) należy zainstalować wszyskie dostępne aktualizacje MS Office lub skorzystać z rozwiązanania opisanego tutaj


Zrzuty ekranowe obrazujące definiowanie danych w programie APA Styl.
Plik z danymi o nazwie APA_przyklady.apa do zaimportowania w programie APA Styl, zawierający opisy prezentowane poniżej.
Przykłady opisów i powołań utworzonych programem APA_Styl (plik Word)
Geneza powstania programu APA Styl.

Program udostępniany jest na warunkach Open Access na zasadach licencji Creative Commons CC BY-NC co oznacza, że może być dowolnie używany do celów niekomercyjnych.